Organizujemy
Spływy kajakowe

Organizujemy dla Państwa spływy kajakowe na różnych długościach ze zróżnicowanym stopniem trudności. Zapewniamy kompleksową obsługę – kajaki, kapoki, wiosła oraz transport.

Brada, rzeka uznawana jest za jeden z najpiękniejszych szlaków kajakowych w Europie (królowa europejskich rzek). Na skutek znacznego nurtu jest zaliczana do rzek nizinnych o charakterze górskim. Ma długość ok. 238 km i spadek ok. 125 metrów. Jej koryto zasilane jest wodami licznych jezior, małych rzek oraz strumieniami, co pozwala na możliwość korzystania z niej jako szlaku turystycznego praktycznie cały rok. Dzięki zasilaniu podziemnemu, które należy do najwyższych w Polsce i wynosi ok. 75% odpływu całkowitego – woda jest całkowicie krystaliczna.

[ Spływy kajakowe ]

Wyjątkowa przygoda

Bliskość z naturą

Spływy kajakowe prowadzą przez malownicze rzeki, jeziora lub rzeki górskie, umożliwiając uczestnikom kontakt z przyrodą, pięknymi krajobrazami i dziką przyrodą.

Aktywność fizyczna

Paddling (wiosłowanie) to aktywność aerobowa, która angażuje wiele grup mięśniowych. Uczestnictwo w spływie kajakowym poprawia kondycję fizyczną, wzmacnia mięśnie ramion, pleców i korpusu oraz wspomaga ogólną wytrzymałość.

Wyzwanie i adrenalina

Przekraczanie nurtów rzecznych, manewrowanie przez prądy i spływanie wodospadami dostarcza dawkę adrenaliny i stanowi emocjonujące wyzwanie dla osób poszukujących aktywności o nieco większym stopniu trudności.

Relaks i redukcja stresu

Kajakarstwo to doskonały sposób na oderwanie się od codziennych trosk i stresów. Spokojna woda i naturalne otoczenie działają kojąco na umysł, pomagając zrelaksować się i zresetować.

Przygoda i eksploracja

Każdy spływ kajakowy jest inny, oferując unikalne wyzwania i widoki. To doskonała okazja do eksploracji nowych miejsc, odkrywania zakątków natury niedostępnych dla większości osób.

Rozwijanie umiejętności

Uczestnictwo w spływach kajakowych pozwala rozwijać umiejętności nawigacyjne, techniczne i przywódcze. Możesz nauczyć się kontrolować kajak, czytać rzekę, planować trasę i podejmować szybkie decyzje.

Edukacja przyrodnicza

Przebywanie na wodzie daje okazję do obserwacji różnych gatunków roślin i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Wiele spływów kajakowych prowadzi przez obszary o unikalnej florze i faunie, co może być edukacyjne i inspirujące.

Wrażenia i wspomnienia
The basic philosophy of our studio is to create individual, aesthetically stunning solutions for our customers by lightning-fast development of projects employing unique styles.

Fojutowo – Zielonka

Zapraszamy na niezapomniany spływ kajakowy rzeką Fojutowo Zielonka o długości 19 km! To wyjątkowa przygoda, która pozwoli Ci odkryć piękno natury i poczuć dreszczyk emocji płynąc wśród malowniczych krajobrazów. Nasza trasa jest idealna zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kajakarzy.

Twoja przygoda rozpocznie się przy urokliwym jeziorze Fojutowo, skąd wyruszysz na spływ rzeką Zielonka. Cała trasa liczy 19 km i prowadzi przez różnorodne krajobrazy, od spokojnych odcinków jeziora po delikatne nurtujące odcinki rzeki. W trakcie spływu będziesz miał okazję podziwiać piękne lasy, łąki oraz dziką przyrodę, która otacza rzekę.

Spływ kajakowy Fojutowo Zielonka oferuje doskonałą równowagę między spokojem a akcją. Na niektórych odcinkach możesz cieszyć się spokojnymi wodami, idealnymi do odpoczynku i kontemplacji natury. Jednak niektóre fragmenty rzeki dostarczą Ci ekscytującego wyzwania, gdzie będziesz musiał radzić sobie z prądami i delikatnymi przeszkodami.

Rytel – Fojutowo

Trasa idealna dla rodziny. Brak bowiem tutaj przeszkód, nurt jest spokojny, a płytkość kanału sprawia, że szlakiem tym pływają rodzice z maluchami już od pierwszych miesięcy ich życia. Odcinek jest zalesiony i przepływający przez Park Krajobrazowy Bory Tucholskie. Koniec trasy w Fojutowie, gdzie znajduje się Akwedukt – miejsce przecięcia Kanału Brdy i Czerskiej Strugi.

Ta trasa przemierza przepiękne tereny, które pozostawiają niezatarte wrażenie. Podczas spływu będziesz miał okazję podziwiać majestatyczne drzewa, urokliwe pola i dzikie tereny, które otaczają rzekę. Ptaki, rośliny i zwierzęta, które napotkasz w swojej podróży, dodadzą magicznego klimatu Twojemu doświadczeniu.

Woziwoda – Piła Młyn

Od świtu rzeka przyśpiesza, znaczny spadek poziom wody, strome brzegi oraz liczne bystrza powodują liczne atrakcje dla kajakarzy. Koło miejscowości Świt znajduje się skupisko głazów w rzece zwane przez miejscowych piekiełkiem. Najatrakcyjniejszy odcinek rzeki, gdzie jest znaczny (2%) spadek wody. Rzeka ściśnięta między wysokimi brzegami, wartki nurt, dużo głazów. Odcinek zaliczany do rzek o charakterze górskim, może przedstawiać różne stopnie trudności, od łatwego do bardzo trudnego, w zależności od poziomu wody. 

Spływ kajakowy to nie tylko odkrywanie nowych miejsc, ale także momenty relaksu i odprężenia. Szum wody, śpiew ptaków i zapach natury stworzą atmosferę sprzyjającą wyciszeniu umysłu i odłączeniu się od codziennych trosk.

 

Nadolna Karczma – Rudzki Most

Trasa dla osób, które szukają w kajaku przygody. Na tym etapie rzeka pięknie meandruje. Swoimi zakolami sprawia, że naprawdę można się poczuć jak “w labiryntach natury”. Nurt przyśpiesza, pojawiają się bystrza, drobne głazy i drzewa. Robi się ciekawie, zwłaszcza dla doświadczonych bywalców. ZA Gołąbkiem mijamy dopływ Brdy “Rozlewisko Stążki”, przy którym mieści się ścieżka dydaktyczna Jelenia Wyspa – niedostępna dla kajakarzy z poziomu rzeki, ale polecamy odwiedzić je w wolnym czasie. Na mapach odcinek od Gołąbka do Rudzkiego Mostu zaznaczony jest jako potencjalnie niebezpieczny, ze względu na w.w przeszkody. 

Spływ kajakowy to doskonały sposób na oderwanie się od pędu życia miejskiego. Dźwięki wody, szum drzew i śpiew ptaków stworzą atmosferę spokoju i relaksu, pozwalając Ci całkowicie się zrelaksować.

Rytel – Woziwoda

Trasa nie jest trudna, ani nudna. Zdecydowanie jest to ulubiony odcinek Brdy naszych gości. Pewnie dlatego, że my sami jesteśmy nim zafascynowani. Na tym etapie rzeka przyśpiesza, ale wciąż jest idealna zarówno dla doświadczonych kajakarzy, jak i amatorów rzecznych tras. Pojawiają się nieliczne przeszkody w postaci powalonych drzew, czy kamieni, ale nie stanowią one zagrożenia. Prawie cały czas płyniemy przez lasy. Jedynie w okolicy Lutomu i Zapędowa pojawią się odcinki łąk i pól. Kawałek za ścierniskiem w niewielkiej wsi Brda znajduje się Pensjonat i pole namiotowe “Zielony Wiatr”. Możemy też spocząć i skosztować pysznej borowiackiej kuchni w “Barze Mewa” – smażonych pstrągów, pierogów i innych tradycyjnych, polskich dań.

Brda stanowi połowę trasy Rytel – Woziwoda. Wpływając z Brdy po ok. 1 km mijamy most w Zapędowie, a za nim po prawej stronie nowo utworzone pole namiotowe. Do samej Woziwody raczej nie będzie już możliwości zrobienia przerwy. W Woziwodzie za zakrętem po lewej stronie widoczny będzie kompleks Nadleśnictwa Woziwoda. Przy pierwszym pomoście spływ kończą osoby zatrzymujące się na polu namiotowym na noc, natomiast kawałek dalej, przed mostem drogowym jest drugi pomost, przeznaczony dla spływów jednodniowych. 

Kontakt

  [ Apartamenty zacisze ]

  DANE KONTAKTOWE

  Bardzo prosimy o kontakt mailowy w przypadku, gdyby numer był niedostępny lub nieosiągalny. Codziennie czytamy skrzynkę mailową, a nasza odpowiedź jest zazwyczaj do 24 godzin.

  Adres:

  Klocek 31, 89-504 Poczta Legbąd

  Telefon:

  507-686-890