Brama Pomorza

Tak przedstawiał największe miasto w Borach Tucholskich Jan Długosz w swoich słynnych rocznikach pisanych w XVI wieku. Sześć wieków później to określenie jest ciągle adekwatne. Chojnice leżąc na styku dwóch województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego wyrosły dziś na miasto bogate w kulturę obu tych regionów. W 2020 roku obchodzące 700-lecie nadania praw miejskich. Jak na tak stare miasto przystało Chojnice mają do zaoferowania dla turystów wiele pięknych zabytków. W tym między innymi jedne z najstarszych na Pomorzu mury obronne, których budowę rozpoczęto w pierwszej połowie XIV wieku. Chojnice były wtedy pod władaniem Zakonu Krzyżackiego.

Uroczy rynek

Odwiedzając Chojnice nie sposób nie zachwycić się piękną, zadbaną i odnowioną architekturą głównego rynku w mieście. Śliczne kamieniczki stojące przy brukowanych ulicach nadają Chojnicom szczególny klimat. Czas który spędzimy na wypiciu kawy w jednej z lokalnych kawiarenek otwartych przy rynku, będzie dla nas na pewno miłym relaksem.Od strony rynku widoczna jest też imponująca budowla górująca nad otaczającą ją zabudową czyli Brama Człuchowska a przy niej warto poszukać symbolu miasta czyli tura.

Chojnice

Mury miejskie

Brama Człuchowska, jedyna zachowana brama wjazdowa do miasta, zbudowana w XIV wieku. Bramy stanowiły istotny element obronny. Przed każdą z nich znajdował się most zwodzony, a same bramy posiadały aż sześć kondygnacji. Brama Człuchowska w ciągu wieków pełniła różne funkcje. Była wieżą obserwacyjną, arsenałem, więzieniem, a także dzwonnicą kościołów protestanckich. Dziś w tym miejscu znajduje się Muzeum Historyczno-Etnograficzne, które na pewno warto zwiedzić, aby poznać bogatą historię regionu Borów Tucholskich.

Atrakcje

Chojnice to urocze 40 tyś. miasto. Możesz tu obejrzeć wiele ciekawych zabytków. Przejść się krętymi uliczkami wokół Rynku lub usiąść w kameralnych kawiarenkach. Szczególnie polecamy kawiarnię Widokową w Domu Handlowym Libera przy Rynku. Stolik przy oknie zapewni niepowtarzalny widok na cały Rynek. Niedaleko rynku znajduje się piękny park z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Kilka lat temu park zdobył wyróżnienie jako najpiękniejszy w Polsce.

Kontakt

  [ Apartamenty zacisze ]

  DANE KONTAKTOWE

  Bardzo prosimy o kontakt mailowy w przypadku, gdyby numer był niedostępny lub nieosiągalny. Codziennie czytamy skrzynkę mailową, a nasza odpowiedź jest zazwyczaj do 24 godzin.

  Adres:

  Klocek 31, 89-504 Poczta Legbąd

  Telefon:

  507-686-890