Jezioro Charzynowskie

Rezerwując nasze apartamenty dostajecie Państwo w pakiecie bliskość natury, piękno lasów Borów Tucholskich i relaks w wodach dwóch jezior nad którymi jesteśmy zlokalizowani. Jezioro Krasne i Jezioro Grzybiec znane są ze swojej czystości i są wakacyjną atrakcją dostępną tuż za drzwiami. Kąpieliska przy nich nie są oblegane, co gwarantuje spokojny relaks nad wodą. Jeśli jednak chcielibyście Państwo zakosztować trochę więcej dynamicznych wodnych atrakcji, wystarczy pół godziny jazdy samochodem żeby znaleźć się nad dużym jeziorem Charzykowskim, mekką żeglarzy i amatorów sportów wodnych.

stolica żeglarzy

Od czasu gdy zorganizowano tu w 1920 roku pierwsze regaty żeglarskie w Polsce Charzykowy stało się stolicą polskiego żeglarstwa. Klub który powstał sto lat temu istnieje do dziś i kultywuje tradycje oraz pamięć założyciela Otto Weilanda. Niedawno Charzykowy doczekały się nowej obszernej mariny dla jachtów i żaglówek z której widok na drugi brzeg jeziora jest olśniewajacy o każdej porze roku.

Funka, Bachorze, Swornegacie

Charzykowy to nie jedyna wieś turystyczna. Funka znajdująca się kilka kilometrów dalej jest znaną stanicą harcerską. Bachorze to malownicza maleńka osada nad samym jeziorem otoczona moczarami. Nazwa Swornegacie choć może budzić bieliźniarskie skojarzenia oznacza wzmocniony (ogacony) brzeg jeziora specjalnymi plecionkami z korzenia sosny (czyli sworami). W Swornychgaciach warto zajrzeć do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego.

Atrakcje

Jezioro Charzykowskie to aż 1363 ha wody o głębokości do 30 metrów, która kusi miłośników żeglarstwa, sportów wodnych i każdego amatora kąpieli. Dostępna nad jeziorem infrastruktura stwarza idealne warunki do spędzenia nad nim całego dnia. W trakcie wypoczynku w Charzykowy można na miejscu wypożyczyć sprzęt pływacki, od kajaków i rowerów wodnych, po motorówki i jachty ze sternikiem. Na lądzie też nie ma czasu na nudę. Dzieci będą zachwycone na pewno przygotowanymi dla nich atrakcjami na strzeżonej przez WOPR plaży. Na przykład zjeżdżalnią wodną sięgającą wysokości kilku metrów. Na piaszczystej plaży stworzono też boisko do siatkówki i nawet piłki nożnej.

Kontakt

  [ Apartamenty zacisze ]

  DANE KONTAKTOWE

  Bardzo prosimy o kontakt mailowy w przypadku, gdyby numer był niedostępny lub nieosiągalny. Codziennie czytamy skrzynkę mailową, a nasza odpowiedź jest zazwyczaj do 24 godzin.

  Adres:

  Klocek 31, 89-504 Poczta Legbąd

  Telefon:

  507-686-890