Muzeum Indian

A gdyby tak poczuć łączność z dziką naturą tak, jak odczuwały ją pierwotne plemiona Ameryki?… Wakacje w Borach Tucholskich to umożliwiają! I to nie tylko dlatego, że możemy zachwycać się przyrodą w wielu miejscach jeszcze nie dotkniętą ludzką ingerencją. Ale dlatego, że zaledwie 12 km od naszych apartamentów znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Indian Północnoamerykańskich. Muzeum o imieniu Sat-Okh, czyli Długie Piór, w swoich zbiorach posiada sporą liczbę eksponatów przybliżających życie codzienne i duchowe Indian. Założycielem jego był pan  Stanisław Supłatowicz, pisarz i żołnierz Armii Krajowej, półkrwi Szaunis. Muzeum powstało w 2000 roku przy udziale osób zrzeszonych w Polskim Ruchu Przyjaciół Indian.

Podróż w Czasie

Witamy Cię w fascynującym Muzeum Indian, ukrytym w sercu malowniczych Borów Tucholskich! To miejsce, które przeniesie Cię w czasie i przestrzeni, abyś mógł poznać życie, tradycje i kulturę rdzennej ludności Ameryki Północnej.
 
Muzeum Indian to wyjątkowe doświadczenie, które pozwoli Ci przenieść się do dawnych czasów i zanurzyć się w światach plemion indiańskich. Ekspozycje pełne autentycznych artefaktów, replik strojów i narzędzi oraz interaktywnych prezentacji zaprowadzą Cię w głąb kultury, wierzeń i historii tych niesamowitych ludów.
Muzeum indian

Historia i edukacja

Założyciel muzeum umarł w 2003 roku, ale dziś jest jego patronem, a założona przez niego placówka stała się główną atrakcją małej miejscowości Wymysłowo położonej obok Tucholi. Dziś przyjeżdżają do niej miłośnicy kultury Indian z całej Polski. Zgromadzone w Sat-Okha zbiory to broń, stroje indiańskie, przedmioty kultu i codziennego użytku oraz piękne indiańskie ozdoby. Wewnątrz placówki zrekonstruowano indiańskie tipi. Interesująca jest już sama historia założyciela muzeum. Matką urodzonego w 1920 roku w Kanadzie pana Stanisława, była Polka, nauczycielka i uciekinierka z Syberii. Ojcem, Indianin z plemienia Shawnee zamieszkującego dorzecze rzeki Mackenzie w Kanadzie. O niesamowitych losach pana Stanisława Sat-Okh Supłatowicza

Kontakt

  [ Apartamenty zacisze ]

  DANE KONTAKTOWE

  Bardzo prosimy o kontakt mailowy w przypadku, gdyby numer był niedostępny lub nieosiągalny. Codziennie czytamy skrzynkę mailową, a nasza odpowiedź jest zazwyczaj do 24 godzin.

  Adres:

  Klocek 31, 89-504 Poczta Legbąd

  Telefon:

  507-686-890